22 października 2019
Dropshipping – co sądzicie o tego typu biznesie?

Dzisiaj wiele osób poszukuje różnych sposobów na zarobienie pieniędzy – również z domu. W końcu to całkiem przyjemna forma pracy, bo bez konieczności przemieszczania się, w dodatku przy dobrej organizacji można pogodzić z nią wykonywanie wielu różnych domowych czynności. W końcu przerwa w każdej pracy jest potrzebna, również w takiej wykonywanej w domu. W takiej wolnej chwili można zająć się sprzątaniem, czy gotowaniem obiadu. Czym można zajmować się w ramach pracy z domu, zarabiając przyzwoite pieniądze i szczególnie nie męcząc się? Nam przychodzi na myśl dropshipping! Dlaczego? O tym w dzisiejszym wpisie.

Dropshipping jest schematem sprzedaży www dla każdego, kto chce zacząć prowadzić e-sklep. Ogólnie rzecz mówiąc opiera się on na przetransportowaniu procesu wysyłki asortymentu do odbiorcy ze sklepu www na dostawcę – np. hurtownię.
E-sklep w tym schemacie należy wzbogacić w towar jedynie wirtualnie, na co pozwalają nowatorskie rozwiązania technologiczne. Nie trzeba więc zajmować się prowadzeniem magazynu i realizacją zamówień. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodna opcja. Bez szczególnych nakładów finansowych, bez większego trudu, bez prawdopodobieństwa pozostania ze wszystkim, co się nie sprzedało.
Z jakiego miejsca można brać towar oferowany do zakupu? Z hurtowni proponujących obszerny zakres produktów w różnorodnych branżach. Gwarantują one możliwość sprzedania większej ilości produktów w bardzo szybkim tempie. W tym modelu sprzedaży płaci się za pojedyncze zamówienie, wtedy, kiedy dojdzie do sprzedaży towaru w naszym sklepie www. Niewątpliwie dostarcza to każdemu gwarancji przychodów i poczucia bezpieczeństwa przy prowadzonym biznesie. Otrzymuje się zyski na nałożonej przez siebie marży.

Sklep bez wysyłki towarów
Odbiorca zamawia w sklepie www dany towar, a my musimy przesłać to zamówienie do dostawcy. Później z hurtowni zostaje on przesłany od razu do odbiorcy, przez co czas dostarczenia danego przedmiotu jest po prostu krótszy. Do właściciela takiego sklepu nie należy przygotowanie wysyłki.

Kluczowe plusy płynące z tej formy biznesu:
– może prowadzić go każdy bez względu na posiadane środki finansowe, ponieważ właściciel takiego sklepu nie płaci za obsługę logistyczną
– możliwość sprzedaży w każdym miejscu – w końcu nie trzeba posiadać tu magazynu, ani też zajmować się jego logistyką i wysyłką towarów – można więc pracować.. wszędzie
– bardzo mało obowiązków – jeżeli dany sklep jest połączony z hurtownią – stany magazynowe i ceny aktualizują się same. W dodatku dostawca sam zajmuje się realizowaniem zamówienia i obsługą odbiorcy po procesie sprzedaży.

Co więc należy do obowiązków właściciela takiego sklepu?
Sprzedawca przekazuje zamówienia do dostawcy wraz z informacjami, które są niezbędne do ich realizacji. Utrzymuje on także kontakt z klientami, reklamuje sklep i sprzedawane towary, a także pozyskuje nowych odbiorców.

Omawiany model sprzedaży bazuje na zespoleniu sklepu www z hurtownią. Na skutek automatycznego importu informacji z pliku hurtowni, sklep www otrzymuje dostęp do wielu produktów, jakimi może kierować w swoim sklepie, analizując tymczasem popyt na rynku. Integracja może być realizowana samodzielnie, albo też można postawić na gotowe, łatwe rozwiązania, oferowane przez specjalistyczne platformy sprzedażowe. Stosując gotowe rozwiązanie, można nawiązać kontakt z różnymi hurtowniami i dostawcami.

Dlaczego ten model sprzedażowy ma szansę na sukces? Ponieważ zapewnia łatwy i dynamiczny start, nie obciąża nikogo kosztami, przyspiesza wysyłkę produktów. Sprzedawcy mają niewątpliwie zaoszczędzony czas, który mogą poświęcić na skontaktowanie się z odbiorcami, reklamowanie sklepu i towarów, a także sprzedaż.

Call Now Button